chłopiec na łóżku

BEZPIECZNE I SKUTECZNE USŁUGI ZWALCZANIA PLUSKIEW DOMOWYCH

W ostatnich latach problem pluskwy domowej dotyka coraz większej liczby mieszkańców Wrocławia. Insekty te cechuje doprowadzona prawie do perfekcji, zdolność ukrywania. Dzięki tej umiejętności pluskwy domowe, schowane w ubraniach, bagażach czy też meblach, są nieświadomie przenoszone z zainfestowanych miejsc. W budynkach wielomieszkaniowych, potrafią łatwo przemieszczać się między lokalami doprowadzając do infestacji na szeroką skalę.

Pogotowie DDD specjalizuje się w zwalczaniu pluskwy domowej, Nasi technicy posiadają gruntowną wiedzę na temat biologii tego insekta, umiejętności oraz środki pozwalające na bezpieczne i skuteczne jego zwalczanie.

Najczęściej stosowaną przez nas metodą zwalczania pluskwy domowej, jest zamgławianie ULV.

Usługa zwalczania pluskiew jest usługą wielozabiegową, a więc wymagającą, w zależności od stopnia zapluskwienia, przeprowadzenia od 2 do 3 zabiegów, w odpowiednich interwałach czasowych.

KILKA FAKTÓW O PLUSKWACH

Zarówno samce jak i samice pluskwy domowej żywią się krwią, jednakże ze względów rozrodczych te drugie potrzebują jej więcej. Samice składają około 1 jaja dziennie, ponad 250 jaj w przeciągu swojego życia. Pluskwy domowe potrafią przeżyć bez żywiciela nawet kilka miesięcy. Pluskwy bytują w pobliżu żywiciela, a więc najczęściej można je znaleźć w pobliżu miejsc w których śpimy bądź odpoczywamy. Wraz ze wzrostem ich liczby, przenoszą się również poza łóżka, sofy i fotele, opanowując inne meble i elementy wyposażenia domu. Pluskwy domowe z reguły wykazują większą aktywność w nocy. Reakcje na ugryzienia pluskwy bywają różne, od całkowitego braku reakcji przez łagodne zaczerwienienia, po uciążliwą i ostrą wysypkę. Dorosłe pluskwy mierzą od 5 do 9 mm. Ich kolor po spożyciu krwi zmienia się z brązowego na purpurowy. Ich obecność można również rozpoznać po ciemnych czerwono-brązowych śladach, smugach i plamkach pozostawianych przez nie na pościeli lub obrzeżach materacy. 

inspekcja łóżka w którym znaleziono pluskwy domowe