PROBLEM Z INSEKTAMI?
Bezpieczne i skuteczne usługi zwalczania insektów
Dezynsekcja jest procesem mającym na celu pozbycie się uciążliwych i niosących zagrożenie dla zdrowia ludzkiego insektów. Pogotowie DDD oferuje szereg usług prowadzących do likwidacji większości powszechnie występujących, szkodliwych insektów. Nasze usługi wykonujemy według ścisłych norm bezpieczeństwa, używając najwyższej jakości insektycydów i sprzętu.
DLACZEGO WARTO NAM ZAUFAĆ?
Usługi jakich oczekujesz
gwarancja skuteczności
szybka realizacja zleceń
wykwalifikowani technicy
rygorystyczne normy bezpieczeństwa
najwyższej jakości środki
fachowa i profesjonalna obsługa
NASZE USŁUGI
Najczęściej wybierane usługi dezynsekcji
Pogotowie DDD oferuję usługi dezynsekcji obejmujące większość pospolitych owadów biegających i latających stanowiących zagrożenie dla zdrowia publicznego, między innymi:
PLUSKWY DOMOWE
Pluskwy domowe są insektami pasożytniczymi, odżywiającymi się krwią, których ugryzienia mogą prowadzić do ostrych reakcji alergicznych. Te małe, owalne, spłaszczone owady cechuje doprowadzona niemal do perfekcji, zdolność ukrywania. Przyczepione do toreb, bagaży czy ubrań lub schowane w meblach, mogą zostać nieświadomie przeniesione z zainfestowanych miejsc. W budynkach wielomieszkaniowych, potrafią przemieszczać się między lokalami, doprowadzając do infestacji na szeroką skalę. Dezynsekcja pluskwy domowej przeprowadzana jest metodą zamgławiania ulv. Całkowite zwalczenie pluskiew, możliwe jest, dopiero po przeprowadzeniu dwóch do trzech zabiegów odpluskwiania.
PRUSAKI KARALUCHY
Karaluchy i prusaki są ze sobą blisko spokrewnione i należą do rodziny karaczanów, liczącej około 4600 gatunków. Wyróżniają się one długimi czułkami, oraz charakterystycznym szybkim, nierównym krokiem. Dorosłe karaluchy mierzą około 2cm do 2,5cm i są ciemnobrązowego lub czarnego zabarwienia. Natomiast prusaki są mniejsze i mierzą około 1cm do 1,5cm, a ich zabarwienie jest brązowe lub jasnożółte. Karaluchy i prusaki są nosicielami wielu chorób i drobnoustrojów stanowiących bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia człowieka. Dezynsekcja karaluchów i prusaków wykonywana jest zarówno z użyciem środków przynęt, jak i oprysku lub zamgławiania preparatami rezydualnymi.
RYBIKI CUKROWE
Rybiki cukrowe są srebrnoszarymi, bezskrzydłymi insektami o wydłużonej budowie ciała, osiągającej długość do 2,5cm. Rybiki posiadają parę długich, nitkowatych czułek, a ich odwłoki zakończone są potrójną szczecinką. Owady te prowadzą nocny tryb życia, występując najczęściej w wilgotnych i ciepłych miejscach. Żywią się głównie produktami zawierającymi skrobię jak i węglowodanami z resztek jedzenia. Rybiki potrafią przetrwać bez pożywienia nawet do roku czasu, natomiast długość ich życia wynosi ponad trzy lata. Dezynsekcja rybików cukrowych polega na pokryciu powierzchni w miejscach ich bytowania, specjalistycznymi preparatami rezydualnymi.
MRÓWKI
Mrówki są wysoce zorganizowanymi, tworzącymi społeczności kastowe owadami. W naszym kraju występuje ponad 100 gatunków mrówek. Tym najpowszechniejszym i najczęściej atakującym budynki w poszukiwaniu pożywienia, jest hurtnica pospolita. Robotnice hurtnic są ciemnobrązowe i mierzą od 3 do 5mm. Nęcone są słodkimi pokarmami, które zbierają i dostarczają do gniazda w celu wyżywienia larw i królowej. Kolejnym gatunkiem mrówek mogącym pojawić się w budynkach są znacznie mniejsze mrówki faraona. Preferują one wyższe temperatury oraz pokarmy białkowe, dlatego też znajdują idealne warunki do życia w budynkach mieszkalnych, zakładając gniazda w ich wewnętrznych, niedostępnych strukturach. Dezynsekcja mrówek przeprowadzana jest z użyciem żelowych środków przynęt oraz insektycydów w postaci cieczy.
ŻYWIAKI CHLEBOWCE
Żywiak chlebowiec jest małym ciemnobrązowym, rdzawym osiągającym około 3mm długości chrząszczem. Małe, białokremowe larwy żywiaka chlebowca są szkodnikami produktów spożywczych. Dlatego można je spotkać we wszelkich pomieszczeniach w których przechowywana jest żywność. Poza magazynami, sklepami spożywczymi, lokalami mieszkalnymi mogą również zaatakować apteki, biblioteki oraz muzea żywiąc się związkami chemicznymi oraz celulozą. Tak jak w przypadku moli spożywczych pierwszym krokiem zwalczania tego insekta jest utylizacja zainfestowanych produktów spożywczych. Dezynsekcja żywiaka chlebowca wykonywana jest drogą oprysku lub zamgławiania.
GRYZKI
Gryzek znany jest również jako psotnik. Ten mały, mierzący około 1mm owad, występuje dość powszechnie, ale nie jest groźny. Gryzki nie roznoszą chorób, nie gryzą ani nie niszczą mienia. Pomimo to infestacja tych jasnokremowych, szybko poruszających się owadów, może być uciążliwa. Gryzki zazwyczaj znajdują dogodne warunki do rozwoju w zawilgoconych pomieszczeniach. Poza pomieszczeniami z ograniczoną wentylacją lub przeciekami, mogą pojawić się również w nowych budynkach ze świeżymi, wciąż niewyschniętymi tynkami. Dezynsekcja gryzków, psotników odbywa się przy użyciu insektycydów w postaci cieczy.
MOLE SPOŻYWCZE
Larwy moli spożywczych żywią się suchymi, sypkimi produktami spożywczymi i najczęściej trafiają do pomieszczeń przeniesione wraz z żywnością. Ciała larwy są koloru białokremowego, natomiast ich głowy mają barwę brązową. Do momentu przepoczwarzenia mogą osiągnąć 15mm długości. Rozpiętość szarobrązowych, kropkowanych skrzydeł dorosłych osobników, sięga do 18mm. Dorosłe mole spożywcze aktywne są nocą i podczas swojego 14 dniowego życia składają średnio 170 jaj. Pierwszym krokiem zwalczania moli spożywczych jest utylizacja zainfestowanych produktów. Dezynsekcja moli przeprowadzana jest metodą oprysku lub zamgławiania.
PCHŁY
Pchły są bezskrzydłymi, bocznie spłaszczonymi, odżywiającymi się krwią insektami. Dorosłe pchły zazwyczaj mierzą około 3mm i są barwy ciemnobrązowej. Dzięki silnie rozwiniętym odnóżom, są w stanie wykonywać dalekie, ponad 30cm skoki. Pchły mogą żerować na każdym stałocieplnym zwierzęciu i mogą również żywić się krwią ludzką. Kiedy nie żerują na żywicielu pozostają aktywne w pomieszczeniach w których przebywają zwierzęta lub ludzie. Pchły oraz ich jaja można znaleźć między innymi w dywanach, tapicerowanych meblach, pościeli lub ubraniach. Ugryzienia pcheł mogą prowadzić do różnych reakcji alergicznych, w tym do ciężkiego wstrząsu anafilaktycznego. Czworonogi powinny być leczone wyłącznie środkami do tego przeznaczonymi, według rekomendacji weterynarza. Całkowite pozbycie się pcheł z zainfestowanych pomieszczeń, możliwe jest dopiero po przeprowadzeniu dwóch zabiegów.
OBRZEŻKI GOŁĘBIE
Obrzeżek gołębi jest gatunkiem miękkiego kleszcza ptasiego. W przypadku braku żywiciela w postaci ptaków, obrzeżki mogą przedostawać się do pomieszczeń mieszkalnych gdzie stanowią poważne zagrożenie zdrowia, a nawet życia mieszkańców. Te płaskie, owalne, mierzące od 4 do 10mm długości kleszcze mogą przeżyć bez pożywienia nawet kilka lat. Obrzeżki mają szarobrązową barwę ciała i wyposażone są w cztery pary odnóży odnóży. Ukłucia obrzeżka są bardzo bolesne i powodują świąd utrzymujący się nawet przez kilka tygodni, w niektórych przypadkach prowadzić mogą do wstrząsu anafilaktycznego. Obrzeżki przenoszą również niebezpieczne dla życia bakterie i choroby. Dezynsekcja obrzeżków odbywa się z użyciem insektycydów w postaci cieczy. Miejsca opuszczone przez gołębie powinny być poddane profilaktycznej dezynsekcji.
POGOTOWIE DDD
Cena usług dezynsekcji
Cena zabiegów dezynsekcji uzależniona jest od rodzaju zwalczanego insekta, metody ich przeprowadzenia oraz wielkości pomieszczeń które są nimi poddawane. W celu uzyskania wyceny, porozmawiaj z konsultantem, napisz do nas, lub wypełnij formularz kontaktowy.